Plany detoksykacyjne


pomagające schudnąć

Każdego dnia organizm absorbuje szereg substancji, począwszy od diety do środowiska. Od wejścia w kontakt z zanieczyszczeniami w powietrzu do spożywania niezdrowej żywności pakowanej z chemikaliami i konserwantami - istnieje wiele sposobów, podczas których organizm może być narażony na działanie toksyn - a te rzadko są usuwane z organizmu szybko. Z tego powodu wiele osób zdecyduje się zrobić detoks, aby oczyścić swój organizm z niebezpiecznych substancji, które czynią, że czujemy się słabi, chorzy lub po prostu nie w porządku. Ale jakie są najlepsze sposoby, aby pozbyć się toksyn z ciała? Poniżej przedstawiam pięć różnych podejść, które można wziąć pod uwagę - z których wszystkie mogą prowadzić do utraty wagi ze względu na prosty proces pozbywania się z organizmu niebezpiecznych substancji, które powodują, że nasz organizm pracuje nieefektywnie.

Oczyszczający sok

Wyciskanie soku to świetny sposób, aby wypłukać organizm z toksyn i uzupełnić poziom witamin i składników odżywczych. Spróbuj łączyć warzywa i trochę owoców, które będą działać jak naturalny słodzić i będą poprawiać smak koktajli. Postaraj się nie obierać owoców i warzyw, o ile nie jest to absolutnie konieczne, jak skórki z owoców i warzyw posiadają najwięcej błonnika i innych kluczowych substancji.

Cytrynowe oczyszczenie

Cytryny są wysoce kwaśne, co jest właściwością, która pozwala na ich naturalne wspomaganie procesu detoksykacji. Dodaj trochę cytryny do wody i upewnij się, że dobrze nawadniasz organizm każdego dnia. W ten sposób, możesz pomóc organizmowi rozbić cząsteczki tłuszczu, co prowadzi do oczyszczenia ciała i utraty wagi. Pamiętaj żeby nie przesadzać z ilością cytryny - kwas szybko niszczy szkliwo zębów.

Solne oczyszczenie

Sól może pomóc uzdrowić ciało, usuwając bakterie z płuc. Dodatkowo wykazano, że sól wpływa na poprawę objawów astmy, alergii i podrażnień skóry. Nie chodzi tu oczywiście o spożywanie większej ilości soli, bo jak wiadomo jest ona niezdrowa dla naszego organizmu. Kluczem jest jednak inny sposób wykorzystania soli. Jeśli masz dostęp do miejsc takich jak grota solna, to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale można stworzyć własny schemat terapii solnej w domu. Trzy razy w tygodniu (maksimum), dodać soli w ciepłej kąpieli i zażyć kąpieli. Wybierz sól, która ma ładny zapach ciesz się chwilą, to bardzo kojące i ożywcze.

Pocić się, czyli oczyszczać

Pocenie się się to świetny sposób na usuwanie toksyn i utratę wagi. Jeśli masz dostęp do sauny lub łaźni parowej, skorzystaj z nich jak tylko możesz, oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli nie, po prostu bądź aktywny - nie dość, że wypocisz toksyny to ruch pomoże Ci w utracie wagi. Trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - jeśli się pocisz tracisz sporo wody, musisz ją uzupełniać.

Oczyszczenie limfatyczne

Masowanie układu limfatycznego może pomóc w usuwaniu toksyn z organizmu. Pozwala to na przepływ limfy swobodniej i szybsze oczyszczanie organizmu.

Rozpoczęcie oczyszczania

Wszystkie te metody detoksu są sprawdzone i skuteczne, ale ważne jest, aby znaleźć to, co działa na Ciebie. Porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem detoksu, aby upewnić się, że metoda, którą wybrałeś jest odpowiednia dla Ciebie.