Zioła na odchudzanie


Czy zioła wspomagają odchudzanie?

Wszyscy doskonale znamy niesamowite moce medycyny naturalnej. Przede wszystkim nasze babcie i prababcie znają niesamowite mieszanki ziół czy naturalnych syropów na wiele dolegliwości, które w naturalny sposób zastępują leki czy tabletki.
Ziołolecznictwo to dział medycyny sięgający jeszcze czasów starożytnych - to właśnie na podstawie naturalnych związków chemicznych znajdujących się w roślinach (oraz zwierzętach - np. w ich jadzie, ale to temat na inny wpis) wynaduje się coraz to nowsze środki chemiczne na różne schorzenia.

Najpopularniejszymi przykładami ziołolecznictwa są jest na przykład sok z aloesu, który skutecznie walczy z poparzeniami czy podrażnieniami skóry. Mięta pobudza trawienie i działa rozkurczowo - więc jest świetnym ziołem na bóle brzucha, a czosnek ma naturalne właściwości przeciwbakteryjne (źródło) - dlatego też w przypadku choroby nim sięgniemy po leki wyniszczające wątrobę warto zrobić sobie sałatkę warzywną z dużą ilością czosnku, by spróbować naturalnych, zdrowych metod - oczywiście w graniach zdrowego rozsądku! Mowa tutaj o przeziębieniach, gorączce itp. w przypadku gdy czujemy się naprawdę źle, należy natychmiast udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Zioła mają zbawienny wpływ, ale nie są cudotwórcami!

Jakie zioła odchudzające?

Wracając jednak do sedna naszego tematu - jakie zioła pomagają w walce z nadwagą? Jest kilka najważniejszych, są to przede wszystkim:
1. Wspomniana wyżej mięta - pobudza trawienie
2. Mniszek lekarski - reguluje proces przemiany materii
3. Lubczyk lekarski - eliminuje toksyny z naszego organizmu i redukuje fermentację w jelitach
4. Yerba Mate - zmniejsza łaknienie i pobudza metabolizm
5. Krwawnik pospolity - stymuluje układ trawienny i ułatwia przyswajanie składników odżywczych z pożywienia
6. Jagody Acai - bardzo pobudziają metaoblizm i przyspieszają spalanie tłuszczu.

Mieszanki ziół na odchudzanie

Mieszanki specjalnych ziół można kupić w specjalistycznych sklepach - np. u Ojców Bernardynów, którzy znani są ze swoich ziołowych produktów.

Jeżeli nie mamy w okolicy sklepu z mieszankami ziół, to polecam poszukać suplementów diety zawierających ww. wspomniane składniki. Dobrym przykładem takiej mieszanki jest produkt Acai Berry 900, który zawiera ekstrakt ze wspomnianych jagód Acai - można się z produktem zapoznać na stronie producenta.